Fantazie

16. října 2008 v 20:22 | SiriusNoir |  Jiné světy
Fantazie
Každý tam někdy pobívá. Ve svém vlastním světě fantazie. Je jedinečný, jen náš. To se může ale zdát i nevýhodou. Někdy bychom se třeba chtěli rozdělit o své sny, někomu je popsat, pochlubit se jejich krásou, ukázat…asi i pro to píšu povídky.
Ale teď už k tématu o kterém chci říct pár slov. Jedná se o svět, kde nemožné nemusí být nic. Nachází se nedaleko, dokonce velmi blízko nás, ale nevidíme ho. Nebudu už to dál natahovat, jedná se o svět, která vytvořila J.K.Rowlingová. Asi se dost z vás teď bude divit nebo obracet oči v sloup, ale je to tak, i já mu, i přes svůj věk, podlehl. Taky jsem dřív ohrnoval nos při zaslechnutí jména Harry Potter, ale co čert nechtěl, koupil mi k Vánocům knihu Harry Potter a vězeň z Azkabanu. Asi bych ji nikdy nečetl, kdybych neviděl nejdřív film. Většinou to u mě bývá naopak, ale tohle je jedna ze dvou výjimek, kdy jsem kvůli filmu četl knížku. Zalíbila se mi idea života na hradě.
Venku je sychravo, děšť bubnuje do oken. Sedím uvnitř, ve velké společenské místnosti s pohodlnými křesly, měkkým kobercem. Kamenné zdi vůbec nejsou studené, ale vyhřáté ohněm klidné plápolajícím ve velkého krbu. Atmosféra tvoří protiklad fijavici, která zuří za ubrečenými okny. Na zdech místnosti kulatého tvaru visí tmavě rudý gobelín s rytířskými vzory, obrazy s hýbajícími se lidmi oděnými v různých róbách ze starých dob a u dveří z tmavého dubu stojí vystaveno brnění některého ze slavných rytířů spjatých s historii tohoto hradu umístěného vedle hlubokého jezera opředného pověstmi.
Tak přesně takhle vypadá ten svět, který vytvořila paní Rowlingová s dokonala má fantazie.

Nechápu proč čím dál více lidí dává přednost filmům před knihami. Vnímají radši to, co jim filmaři strčí před nos, než aby vnímali inzenzivněji a prožívali děj uvnitř, ve svém vlastním světě.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dominika Dominika | E-mail | Web | 17. října 2008 v 16:39 | Reagovat

Já mám příběh Harryho velice ráda, ale jeho zakončení mi přijde moc sladké.A jinak musím říci že svou fantazii miluji, kdybych to jen mohla všechno hodit na papír!Podaří se mi tomu vždy jen trochu přiblížit, třeba teď mám na blogu fialový obrázek se zlatými květy o kterých se mi zdálo

2 TIePEK TIePEK | 21. října 2008 v 16:46 | Reagovat

Ahoj.ky ... mno řeknu ti že i Já dávám přednost TV než knihám pač sem línej číst , ale žase pomocí knih si zlepším tu fantazii jak říkáš a slovní zásobu ...

jinak docela pěkný ...

3 AngelFacedVampire AngelFacedVampire | Web | 3. května 2009 v 13:32 | Reagovat

Dávam prednom knihám...Vždy.Filmy ani moc nekukám a hlavne nie tie čo su spravené podla kníh ktoré som prečítala.Teda,občas si ich kuknem zo zvedavosti,ale vždy som sklamaná...Jednoducho podla mna a neexistuje film,ktorý by bol lepší ako kniha.Predsalen,možem používat vlastnú fantáziu,predstavit si to všetko tak ako sa to páči mne.A ked to potom vidím sfilmované,je to niečo uplne iné ako v mojich fantáziách.Preto som si napríklad toho Harryho Pottera kukla flmy len raz a zo zvedavosti,zatial čo knihy mám vždy doma a často ich čítam..

4 Alžběta Alžběta | 15. září 2009 v 12:20 | Reagovat

Pokud jde o HP, vždycky mě potěší, když najdu dalšího člověka, kterému se tato pohádka úpřimně líbí a nestydí se za to. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama