Pitbull

17. listopadu 2008 v 13:10 | SiriusNoir |  Člověk vs. Příroda
Pitbull

Co se vám vybaví při slově pitbull? Hodně lidí tuto psí rasu považuje za znak drsnosti, tvrdosti, agresivity a boje. Velkou zásluhu na tom má jejich vzhled. Drsný výraz a statné tělo často budí respekt a strach. Spousta lidí, kteří nejsou s tímto plemenem v kontaktu si myslí, že to jsou jen vraždící agresivní bestie, které mají potřebu zabíjet a specializují se na malé děti. Úplná hloupost! Je snadné uvěřit, že ten, kdo vypadá drsně je zlý.
Na jedné stránce jsem našel pár charakteristik:
  1. Pes vyšlechtěný pro psí zápasy tedy absolutně loajální k lidem a spíše nesnášenlivý k ostatním psům=pes zcela nevhodný pes pro společné venčení do parku či k většině forem služebního výcviku.
  2. Pes nevhodný k obraně osob a ochraně majetku - mnohdy vůbec nehlídá, naopak je k lidem velice kamarádský, útočníka může třeba taky oslintat radostí.
  3. Pes s mnohdy vymizelými základními komunikačními projevy a převráceným sociálním chováním.
  4. Výborný společník pro člověka, pes velice inteligentní a vyrovnaný nevhodný k výcviku formou drillu.
Jestli jsou na světě nějaké vraždící bestie, určitě to není pes, ale člověk. Lidi donutily pitbully k psím zápasům. Kdyby jen pitbully. Dřív zápasili gladiátoři proti různým šelmám i proti sobě, aby si lidská společnost dokázala svou nadřazenost. Nechápu jak může dodnes tolik lidí sledovat a fandit koridě!
Abych se vrátil k pitbullům…Existují organizace (bohužel si teď nevzpomenu na jméno, ale časem snad aktualizuji), které se snaží prosadit zákaz (tedy vyvraždění) tohoto "bojového" plemene. Na několika územích už takový zákaz platí. Například v Kanadě ve Winnipegu, některých státech Austrálie, Norsku, Islandu, ve státech USA Washington, Illinois nebo v Michiganu, kde majiteli hrozí pokuta nebo dokonce až 30 dní ve vězení.
Má kamarádka má Amerického Staffordšírského teriéra (fenka Staffi). Často jsme ho byli společně venčit. Potřebuje silnější ruku, ale umí poslouchat a neútočí na každého, kdo jde kolem. Smysl života těchto psů je hra. Hrozně rádi běhají, aportují nebo se přetahují o klacky. Jsou opravdu přátelští. Jak se píše výše, je pravda, že by si nejraději hráli i s lupičem. Bohužel si neuvědomují svou sílu, takže při hře se může stát, že vás kousnou do ruky, ale nikdy s úmyslem zranit. Rozumu moc nepobrali :-). Staffi budu mít vždycky rád. Ve většině případů pokousání člověka podobným psem předcházelo popichování nebo dráždění.
Je smutnou ironií, že když člověk zabije nebo utýrá bezdůvodně psa, nic se neděje. Ale když se pes zakousne dítěti, které ho šťouchali klackem do oka, do nohy, hned je zvíře označeno za nebezpečnou hrozbu a bez milosti utraceno.
Na konec mě napadá jeden světoznámý příběh Isabelle Dinoirové. Tato žena podstoupila transplantaci obličeje po pokousání svým psem, který se jí snažil probrat k životu po předávkování prášky ve snaze spáchat sebevraždu. Podle tvrzení její dcery jí pes, který byl později utracen, zachránil život…
To je Staffi :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lúmenn Lúmenn | Web | 18. listopadu 2008 v 9:57 | Reagovat

Rozbrečelo mě to...na to se nedá nic říct...pes je jedno z nejúžasnějších zvířat - jeho oddanost a věrnost je přece příslovečná..a ta ženská ho dala utratit? Že ji chtěl zachránit? Proboha proč? Brečím a nechápu to. Nenávidím lidi za to, co dokážou, jak se psovi za věrnost  a lásku odvděčí. Smrtí! Za všechny psy které jejich pánové dali utratit teď roním slzy a chci aby to bylo jinak, prosím, ať už to lidi konečně pochopí - TO LIDI BY MĚLI VYSTŘÍLET, VYVRAŽDIT UTRATIT!!!!!!!

2 Svanhvit Svanhvit | 18. listopadu 2008 v 19:00 | Reagovat

Souhlasím... ja bych zabila i ty co zaviraj psy do klece nebo vážou na řetěz a nechaj je venku v hrozny zimě.. u nás n vesnici takový lidi jsou.. nechapu proč si toho psa vubec pořizujou stejně nic neuhlídá když je pživázanej a on se chudák nemůže ani proběhjnout aby se zahřál.. nesnášim lidi

3 AngelFacedVampire AngelFacedVampire | Web | 3. května 2009 v 9:27 | Reagovat

Napísal si to ozaj dobre...Bodajby si to ale uvedomili tí čo tým psom a celkove zviertám tolko ubližuju...Tí bezcitní ludia...

4 Miss Utahraptor Miss Utahraptor | E-mail | 14. listopadu 2009 v 12:25 | Reagovat

Lidi sou blbý- bojej se všeho, co má čtyři nohy a dá se to nazvat psem. U táty jsem měla labradora a lidi se mohli posrat, když ho jenom viděli.... A to je mohl tak nanejvýš poskákat, a to taky byla spíš chyba majitele (tzn. mého otce), než Shrekova.... Kdyby se mu trochu věnoval....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama