Nacisté

14. března 2009 v 23:01 | SiriusNoir |  Aktuálně
Slyšeli jste někdy něco o pokusech na zvířatech? Zřejmě ano. A víte co také obnášejí? Film, o kterém jsem psal v minulém článku mi ukázal, že lidé jsou schopni úplně všeho. Chcete vědět jak to chodí na jatkách nebo při pokusech na zvířatech? Asi ne. Pro většinu lidí je jednodušší prostě to vše ignorovat. Doufám, že v sobě někteří najdou sílu pokračovat ve čtení článku až do konce…
Jak to chodí tedy při pokusech na zvířatech? Opice s dráty trčícími z hlavy vyšinutě pobíhají ve své kleci dokola. Hlavu mají skloněnou a zvrácenou na bok. Miniaturní klícka jim nedovoluje ani vzpřímeně se postavit. Desítky psů stojí s trubicí pevně přivázanou k čumáku. Nemohou dýchat nic jiného než výparu z cigaret. Lidé přeci musí vědět co to kouření vlastně působí, no ne?
Teď něco o prasátkách. Bez jakéhokoliv uspání nebo umrtvení jim jsou do hlavy vpálena čísla, propíchnuty uši. Kastrace a uřezávání ocasů samozřejmě také něco podobného nevyžadují. Ptáte se co to melu o uřezávání ocasů? Oni totiž lidé zjistili závažnou věc.Totiž dospělá prasata si hladu navzájem ukusují ocásky. Ale když mají pořádný hlad a nikde žádný dobrý ocásek, přichází na řadu kanibalismus. Když už jsou i všichni mrtví sežráni, najde se někdo, komu se dá z poraněno krku uždibnout další kus masa. Ani si mí čtenáři nedokážete představit jak hrozné je toto vidět už jen v televizi. Vidět to a uvědomit si, že to se opravdu dělo (možná stále někde děje). Prase se zabije tak, že se omráčí, pověsí za nohu a podřízne. Potom putuje dále do nádoby s horkou vodou, která mu z kůže odstraní štětiny. Není neobvyklé, když skoro vykrvácené visící prase stále bojuje o život, když je ponořeno do vařící vody.
Některé společnosti se chlubí, že vychovávají 50 000 nových prasat ročně. Jakby ne když jsou prasata, která se celoročně uměle udržují březí, potom jim jsou selata odebrána a opět začíná proces umělého oplodnění. Jak by se vám, dámy, tohle líbilo?


Tyto popisy jsou bohužel realitou. Minimálně byly v devadesátých letech minulého století v Americe a Velké Británii.
Chování lidí ke zvířatům vyjadřují jasně dvě slova, dvě ideologie - Nacismus a Sexismus.
Nacismus je rasistická ideologie uznávající nadřazenost určité rasy nad ostatními, které chce zlikvidovat.
Sexismus je nevědecká rasistická teorie o nerovnosti vztahu k odlišnému pohlaví, nenávisti k lidem, popřípadě zvířatům. (Člověk považuje všechny ostatní živočichy jen za věci a tak s nimi i zachází. Přitom se chlubí tím, jakou má skvělou vlastnost empatie, lásky a dobrosrdečnosti. Dovolte se mi zasmát.)
Není prokazatelně jasné, zda člověk způsobuje oteplování Země, ale jeho ničení přírody a vyvražďování zvířat je neoddiskutovatelné. Lidé odsuzují ekoteroristy, ale lovci kožešin, kteří zabíjejí tisíce tuleňů, ty jsou ti "hodní". Proto budu vždy radši sympatizovat s tzv. Ekoteroristy.
Po shlédnutí zmíněného filmu, nebo spíše dokumentu, ve mě roste vůle a chuť bojovat proti lidem a za práva zvířat. Bohužel v dnešní době a v naší republice moc příležitostí není. Proto jestli má kdokoliv z Vás nějaké informace o možnosti zapojení do aktivit s podobnou tématikou, ať mi dá vědět. Na blog nebo na mail (SiriusNoir(at)seznam.cz). Předem děkuji. Kdo ví, co se i u nás děje za zdmi velkochovů a jatek. Jediné, co zmůžu je podepisovat petice, které stejně vláda nebere na vědomí
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lištička Lištička | Web | 15. března 2009 v 20:21 | Reagovat

Musím napsat, že patřím k těm lhostejným lidem, kteří se nijak neangažují v boji proti pokusům na zvířatech a tím pádem je vlastně podporují.

Jsem příliš sobecká. Příliš egoistická. Příliš zaujatá sama sebou. Taková jsem já.

Není to správné, to jistě ne. Ovšem nevidím rozdíl mezi mnou a mezi lidmi, kteří hlásají: "Zachraňme nebohá zvířátka!", ale jinak nehnou prstem, aby se zasloužili o nějaké zlepšení.

Kdyby bylo víc takových, jako jsi ty, těch, kteří chtějí SKUTEČNĚ pomoci, byl by svět lepší. Jsem si jistá.

2 Chemarin Chemarin | Web | 17. března 2009 v 19:55 | Reagovat

Co ti říct. Jím maso a kupuju si kožené boty. Zatrať mě, protože v příštích dnech se nechystám ke greenpeace. Vím o tom a nesouhlasím s tím, ale to je vše, proto se řadím taky mezi lhostejné. Je mi líto.

3 Dominika Dominika | Web | 19. března 2009 v 18:51 | Reagovat

Dál bych chtěla na vysokou s uměleckym zaměřením, ale ještě se rozmýšlím, jestli mám pokračovat ve sklu nebo ne. Mám na to ještě tři roky a pár měsíců si to rozmyslet.....Moje sebevědomí je sice malé, ale mám docela štěstí na lidi a možná už teď budu mít svoji první minivýstavu.Lidi si mě docela všímaj,takže čas od času mám docela dobrý zakázky.Tak snad se ještě zlepším a budu ještě žádanější.Musím doufat, pracuji na sobě.

4 Boo Boo | 20. března 2009 v 8:41 | Reagovat

To byl jeden z důvodů, proč jsem se stala vegetariánkou :))

Nepřijde mi správné chvoat se ke zvířetům tímto způsobem. O poznání lepší jsou farmy, kdy zvířata aspon zabíjejí rychle a tak, aby to ostatní neviděla a zbytečně je nestresovala.

5 Veronika Veronika | Web | 22. března 2009 v 19:28 | Reagovat

jo tak to jsme na tom podobně taky jsem vegetariánka a co autor tohoto článku jí maso???  viděla  jsem taky krátký dokumenty a bylo mi z toho tak nablití že se nemůžu na maso ani podívat každej mi řiká že mam jíst maso že se rozpadnu ale nechci dokavat neumírám nebudu brát život druhým

6 SiriusNoir SiriusNoir | Web | 22. března 2009 v 21:45 | Reagovat

Veronika: Pár hodin po shlédnutí tohoto dokumentu jsem otevřel lednici, vzal do ruky šunku, kterou jsem měl připravenou k večeři a...několik vteřin tupě zíral na její krásnou barvu...vybavila se mi živě slova z dokumentu o "životnosti" myslím že krav. "Ve volné přírodě se dožívají i 18ti let, ale tady se zabíjejí ve věku 2-3, kdy je jejich maso krásně růžové..."

   Ale šunku jsem si stejně vzal... Jím maso. Nevadí mi, že se některá zvířata chovají "jen" k jídlu, ale způsob zacházení...Ten bych vegetariánstvím nezměnil...Dokud někteří lidé budou mít moc, tak jí budou proti slabším zneužívat...

7 Veronika Veronika | Web | 23. března 2009 v 18:50 | Reagovat

jo tak tohle jsem taky zažila asi ve čtrnácti jsem si řekla že nebudu jíst maso (protože jsem u kamarádky viděla slepice který ejich sousedka kopila v drůbežárně byl to opravdu nechutný pohled na ty ožraný slepice) pak jsem šla po městě a koupila si párek v rohlíku vůbec jsem si to neuvědomila a zakousla se no tak jsem z vegetariánsvím rychle skončila ale stejně jsem se k němu po letech vrátila a maso nejím 2 roky a zatim mi neschází ale vejce a tohle jim i když vim že ty zvířata taky trpěji az mně nebudoujídlo kupovat rodiče chci si kupovat aspon bio věci četla jsem jednu knížku o tibeských mniších ty jedle jenom mrtvá zvířata která zemřela ve volné přírodě třeba spadnutím ze skály neštastnou náhodou měli na tohle docela pěkný názory v tomhle případě bych si maso možná dopřála jinak jestli tě zajímá tahle problematika tak se mrkni na www.peta.com i když to už asi znáš.  Jinak moc děkuju za pěkný komentář taky se mi moc líbí tvoje stránky je pěkný že nemyslíš jen na sebe  a píšeš články co mají něakou duši  taky si tě asi do oblíbených dám a jak si myslel že mám napsat ten článek to si myslel jako třeba o akvarelový technice atd atd něco oobecnýho??promin jsem trochu natvrdlá jinak to e moc dobrý nápad ale nevím jak konkrétně jsi to myslel. mně by zase třeba zajímal článek o popravách a ženách v islámu jak to vlastně v takových zemíc chodí slyšla jsem že se tam chodí na popravy jak do kina a ty to umíš tak pěkně napsat zatim ahoj

8 Veronika Veronika | Web | 23. března 2009 v 18:53 | Reagovat

jo vim mam tam spousta chyb ale něak mi to nejde opravovat mažou se mi tim slova z češtiny propadám tak prosím omluvte muj pravopis

9 Lúmenn Lúmenn | Web | 31. března 2009 v 21:13 | Reagovat

Pokusy neschvaluji a bojuji proti nim aspoň tak, že si kupuju věci (zejm.kosmetiku) od firem, které netestují na zvířatech.

Ale jatka - Siriusi, tohle přece nemůžeš myslet vážně. Nemyslíš si snad že lev který žere antilopu ji nejdřív uspí, aby ji to nebolelo, když jí prokousne krk, že ne? Proč by to mě dělat člověk? Jedná se o zabíjení z hladu, ne ze zábavy a jako takové je pro přírodu normální. Jistě, chov je dost drastický a o tom se dá diskutovat donekonečně, ale zvířata pro jídlo zabíjíme stejně drasticky, jako by je zabil predátor  přírodě;)

10 SiriusNoir SiriusNoir | Web | 31. března 2009 v 21:22 | Reagovat

O to mi právě jde. Vymítit drastické a nadřazené chování vůči zvířatům. Proti zabíjení jinak nic nemám :-) Ale právě tyhle brutální praktiky se daj vklidu vyměnit za "humánnější"

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama