Sci-fi budoucnost se špetkou optimismu

5. dubna 2009 v 13:38 | SiriusNoir |  Aktuálně
Podle mého názoru to došlo moc daleko a je pozdě na "uzdravení" planety. Lidé stále dávají přednost penězům, bohužel i já nejsem výjimka. Ve škole je do nás pořád vtloukáno ať děláme vše pro zisk. Ekonomika a kapitalismus vládnou světu, s tím nikdo nic nenadělá a zavedený fungující režim se jen těžko změní. Díky člověku vyhyne třeba jen jeden "nepodstatný" druh zvířete a tím se naruší celý ekosystém. Kdyby lidí nebyly miliardy, ale třeba "jen" statisíce, dalo by se něco dělat. Takoví mravenci si taky vytvářejí obrovská mraveniště s miliony jedinců, ale než by obsadili celou Zeměkouli, to by asi chvíli trvalo. A kdo ví, jestli by se to vůbec podařilo, vzhledem k tomu, že nejsou na nejvyšší příčce potravního řetězce. Když pominu otázku chování a nátury lidstva, rovnice je jednoduchá. Jsme přemnoženi, dál se množíme, tudíž logicky potřebujeme k životu všeho více, prostoru, potravy atp. Proč jsme přemnoženi? Kvůli mnohonásobně delšímu životu v porovnání s předešlými staletími. Jak je to možné? Rozvoj zdravotnictví - logického myšlení. A jsme u konce.
Logické myšlení je to, co nás vyneslo na post pána tvorstva, i co nás zničí. Je to, čím se chlubíme (láska a city všeobecně) i za co se stydíme (závist,vypočítavost,namyšlenost). V takto pokročilém stádiu už planeta nejde dát do původního stavu, ne úplně. Ikdyž se někde snaží (ve Finsku mají dokonalý systém poměru těžby dřeva a vysazování nových stromků), tak na dalším místě se nestarají ani v nejmenším (přístup lidí v Jižní Americe ke kácení deštného pralesa je největší překážkou v jeho záchraně).
Přesto, ač se mnozí budete hodně divit, zůstávám optimistou. Možná až bláhovým a možná za pár dní nebo měsíců změním názor. Věřím, že příroda vyhraje. Člověk vyhyne, dříve nebo později se zničí, ale věřím a doufám, že nedokáže zničit vše živé na zázračné planetě Zemi. Ta se i s málem dokáže zregenerovat. Sice už to nebude ta Země jak ji známe teď, ale půjde si dál svým vývojem a evolucí. A začátku přeci také byli jen mikrobi a ejhle co tu máme teď za mnoho různých živočichů a rostlin. Pokud se člověku nepovede celý povrch dokonale vysušit, Země bude žít. Každý ví, že právě voda je základem života.
Jaký je tedy úděl člověka? Kdybych věřil v Boha, napíšu, že vytvořil své vrcholné dílo. Přes miliony druhů tvorů se mu podařil někdo, kdo dokáže ocenit jeho práci. Jsme jiní než ostatní, výjimeční. Dostali jsme se tak daleko, že nezbývá než si to jednoduše užít. Vnímat radost, krásu a žít!
Závěr? Příroda se z toho dostane. Prošla už několika radikálními změnami a stále se s ní Země točí. Lidé se ji budou snažit obnovovat, uzdravovat nebo aspoň více nepřitěžovat, ale efekt nebude dostatečný. I nadále se budu snažit dělat něco pro zlepšení (nebo spíš se snažit dále svou činností neškodit) stavu přírody a zvířat v ní žijících, ale hlavně si dál budu hrát na "umělce". Obdivovat krásu fauny a flory, jednoduchou složitost duše a snů. Objevovat dokonalou nedokonalost hořkosladké chuti citů a pocitů, které jako jediní vnímáme tím svým "lidským" způsobem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Veronika Veronika | Web | 5. dubna 2009 v 18:02 | Reagovat

doufejme že o depadne a kam chodíš na školu

2 Veronika Veronika | Web | 6. dubna 2009 v 19:21 | Reagovat

jo tak to dík za odpověd koukám že je to všude stejné taky jsem se s tímto názorem ve škole setkala od profesorů

3 Lioness Lioness | Web | 7. dubna 2009 v 21:39 | Reagovat

Velmi zajímavý názor... jen nevím, zda se z toho příroda sama dostane, bez zásahu člověka, člověk má teď "bohužel" na zemi hlavní slovo. Myslím, žeprezident Obama by měl z toho radost :) (Asi mě touž nakazilo, všude slyším Obama...už taky začínám :) )

4 Lúmenn Lúmenn | Web | 8. dubna 2009 v 12:09 | Reagovat

Pokud člověk vyhyne, příroda se z toho dostane velmi brzy...už aby to bylo:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama