Květen 2009

Bezbožný

28. května 2009 v 23:31 | SiriusNoir |  Nepopsatelné
O tom, že si potrpím na fotky, které nejsou jen bezduchým zobrazením předmětu, jsem se na blogu párkrát zmínil. . ( Konkrétně zde
a zde
)
Při pravidelném potulování po www.deviantart.com jsem narazil na fotografii, která mě zprvu šokovala, až znechutila. Nazývá se Godless nebo-li bezbožná. Autorem je osmadvacetiletý Američan, kterému podle jeho vlastních slov "Pomohla překonat nejhorší období života".V krátkém popisku fotky (http://liquidshaneo.deviantart.com/art/Godless-2698741) je odkaz na stránku, která vysvětluje tajemství tohoto uměleckého díla, za což ji určitě považuji. Po přečtení mi bylo ihned jasné, že to musím zveřejnit i pro všechny návštěvníky mého blogu.
Tak tedy:

" A tak jsem se dnes odvrátil od světa.

Probudili jsme se v její krvi, můj bože, oba jsme v ní leželi, spali v ní…ona křičela. Zrovna noc před tím jsem políbil její bříško a šeptal k našemu dítěti. Usínala, odhrnul jsem jí vlasy z čela a řekl, jak moc ji miluji.
Dnes odpoledne jsme navždy zavřeli dveře a přísahali, že už nikdy tam nebudeme spát. Byl to pokoj našeho dítěte…až do konce všech dnů.
Běž do hajzlu, Bože,

Sebral jsi mi veškeré štěstí, rozežral jsi mou jedinou touhu, opouštěje mě s jizvami, které nemohu schovat a nekonečnou bolestí, kterou jen slzy mohou odplavit.
Závidím Vám, kteří můžete držet novorozeně v náručí a dívat se do jeho očí. Jemně rozfoukávat šepot po jeho čele a s láskou si nechat sevřít ukazováček. Pokud jste někdy pochybovali o schopnosti milovat, už to nikdy nedělejte."

Chovej se přirozeně a my tě zabijem!

27. května 2009 v 17:45 | SiriusNoir |  Člověk vs. Příroda
Chodíte rádi do zoologické zahrady? Podívat se na veselá zvířátka šťastně hopsající v útulném domečku ze skla a dřeva chodí snad všechny věkové kategorie.
"Hele Maruško, podívej jak si ten tygřík hraje s klacíkem, vidíš? No a co támhleta opička srandovně se houpající na provaze, no není to zábava?"
"Ano mami, je, ale proč se v té kleci naproti krčí ta kočička v rohu a nic nedělá?"
"Toho si nevšímej, ten lev je asi nějakej blbej, to zvířátka jsou, víš? Lidi se o ně musí starat a pečovat."
"Aha, a proč ten levhart vedle chodí pořád dokola okolo toho skla? To taky protože je tak hloupý?"
"Přesně tak, vidíš jaká jsi chytrá holčička."
"Proč jsou vlastně všechna ta zvířátka zavřená, místo aby běhala po Africe? Tady píšou, že ten lev se tam narodil."
"Je to smutné, ale všechna tato zvířátka, co tu vidíš, by nedokázala ve volné přírodě přežít. Oni totiž neumí vařit, řídit, nemohou chodit do školy, ani by nezvládli psát a číst, víš."
"Hmm a mami, proč tamhleten tygřík papá toho pána?"
"Ježiš marjá, pomoooc. Tygr žere údržbáře, pomozte mu někdo! Zastřelte ho, honem! Nedívej se tam Maruško, to je zlý ošklivý tygr, který se neumí chovat. Ale neboj, už brzy ho hodní pánové zabijí."Ty lidi si už ze mě snad dělaj prdel, tak já začnu taky! Takže stručně po pořádku. Lidi se rozmnožili a svou činností a s pocitem nadřazenosti způsobili vymírání mnoha druhů zvířat. Jenže člověk je tak na vysoké úrovni, že si uvědomil chybu a snaží se ji napravit (celá věta by měla být v uvozovkách). Tak zřídil zoologické zahrady, kam dováží z různých koutů země vzácné druhy podřadné rasy - zvířat. Nebudu se zabývat finanční stránkou věci, to by bylo dlouhé nadávání. Tak tedy člověk zavírá zvířata do klecí, aby jim nehrozilo žádné nebezpečí a pravidelně (snad) jim přináší potravu nezbytnou k životu (Zatracená zvěř, taky musí furt jenom žrát a kdo to má platit?). Zdá se, že takhle by to mělo fungovat, že? Jenže ouha, člověk se ve svých LOGICKÝCH výpočtech spletl. Zvířata se nechovají tak jak mají. Místo, aby opice celý den bavily děti svou "hloupostí" a tygr pózoval pro fotografy, tak se jedni celý den válejí na zemi a druzí klidně napadají své hodné páníčky před zraky diváků. Řešení je jasné. Jakmile se jakýkoliv tvor nedokáže přizpůsobit člověku, je utracen. Hnus. Proč se lidi pořád snaží měnit přirozenost? Proč se vzpírají přírodním zákonům? Asi si myslí, že Matka příroda vévodila dost dlouho a je čas na změnu vlády. Potomek se zřekl své matky, podmanil si ji a začal poroučet. Běda tomu, kdo se stále chová podle své přirozenosti. Každý bez výjimky musí dodržovat pravidla. Jinak následuje poprava. Brzy se možná dočkáme doby, kdy každá opice, která nebude umět jíst příborem, bude bez milosti sprovozena ze světa živých.


P.S. Nadsazené? ANO, ale mám k tomu dobrý důvod. ( http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/169809-vzacny-bily-tygr-zabil-pracovnika-zoo.html)


Prisoner_by_TwilightSun1

_Prisoner__by_acinonyxx
Prisoner_by_liranlevi0

Pisoner_by_tommiW84

DeviantArt architecture

23. května 2009 v 21:57 | SiriusNoir |  Obrázky


future_is_now_by_haq


Prisoner_II_by_er0k

paris___missing_you_by_haq
paris___to_the_top_by_haq

stirling____black_crypt_by_haq

Trebon_11_Stemberk_crypt_by_Yupa

Korupce v Čechách

17. května 2009 v 13:42 | SiriusNoir |  Aktuálně
Dnes jsem na youtube narazil na dokonalé video, které ukazuje (ne)rovnost při losování na zakázku přes miliardu korun. Vřele doporučuji.


Genetický úpadek

16. května 2009 v 0:43 | SiriusNoir |  Člověk vs. Příroda

Prudký rozvoj lidské populace v posledních dvou stech letech je nepopiratelný. Proč ale místo aby její úroveň stoupala, stále klesá? Proč nová generace plodí více "zmetků", než dříve? Možná, že to tvrzení není pravdivé. Vždy se rodili gayové nebo lidé s více, či méně vážnými úchylkami a vadami. Tak proč se mi nyní zdá, že jich přibývá? Možná je odpověď skryta v toleranci. Moderní společnost je otevřena mnoha tabu. Drtivá většina lidí už považuje (aspoň navenek) postižené nebo homosexuály za sobě rovné. Lidé se už nebojí přiznat svou odlišnou orientaci nebo náboženské vyznání. Tím vyplouvají na povrch pravdy, které by naši prapředkové neprozradili ani svým nejbližším.
Proč je dnes tak vysoký počet homosexuálů a bisexuálů? Neznám člověka, který by se nikdy za život s žádným přímo nesetkal. Na internetu jsem chtěl najít číslo, které by vyjadřovalo aspoň přibližný počet homosexuálů v poměru s heterosexuály/bisexuály. Různé zdroje ale udávají jiná čísla. Jedna studie odhalila 7% z celosvětové populace a jiná zase tvrdí, že gayů a lesbiček je dokonce pětina. Jak je možné, že se rodí tolik lidí bez potenciálu reprodukce? Bez toho základního pudu, který vládne všemu živému, který zní "žít a množit se". Člověk by se někdy měl poučit z přírody, které se dobrovolně vzdal. Vše funguje na jedničku. Dokonce ani král zvířat lev se řídí tím samým pudem. Je na vrcholu potravního řetězce (zapomeneme chvíli na člověka) a stejně jsem nikdy neslyšel o nějakém přemnožení lvů v Africe, kteří by masakrovali vše živé, protože je prostě nemá kdo zastavit.
Předchozí odstavec nemá daleko k dalšímu tématu - neplodnost. Téma, které na nás také vybafne na každém druhém rohu. Televize je plná reklam na přípravky na podporu erekce a noviny článků o "dětech ze zkumavek". Příčiny tohoto problému už jsou jasnější. Následující úryvek jsem našel na internetu, bohužel si nepamatuji přesně na které stránce.

"Obecně panuje shoda v tom, že dvěma závažnými dopady znečištění životního prostředí na lidské zdraví jsou rakovina a snížená kvalita spermatu. Dalšími faktory, které mohou negativně ovlivnit kvalitu spermií, jsou stres, konzumace alkoholu, kávy, cigaretový dým, drogy a léky, elektromagnetická pole a radioaktivita. Někteří odborníci tvrdí, že příčinou poklesu mužské plodnosti je těsné spodní prádlo, protože teplota varlat může dosáhnout příliš vysoké hodnoty"

U žen může být příčinou odkládání dítěte "na později", které se stane v pozdě. Značnou roli hraje také antikoncepce.
Jakoby člověk v sobě měl nový pud - sebedestrukci, který si ani neuvědomuje. Možná se příroda hlásí o slovo a snaží se přemnožený lidský druh aspoň regulovat.
Rozsáhlým a specifickým tématem jsou postižení. Nevím jestli jejich procento roste, ale přístup společnosti je stejný jako v předchozích případech. Na přístupu k lidem s postižením sluchu, pohybu nebo zraku bych nic neměnil, ale lidé s vážnými vadami mozku jsou kapitola úplně jiná. Podle mě nemá smysl uměle udržovat při životě lidi, kteří si neuvědomují sami sebe. V přírodě by tito živočichové, kteří se o sebe neumějí od narození postarat, zahynuli. Možná bychom si opět měli vzít příklad. Tito lidé pro nic nežijí, tak proč je uměle udržovat v provozu? Když už, tak být to na mě, dítě, které by už od narození mělo takovou vadu, bych si nepořizoval. Potrat. Znám lidi, kteří topí koťata, když se místo dvou narodí čtyři. Přitom všichni jsou tvrdě proti potratům. Mě to nedává logiku. Proč zabít živého a zdravého tvora, který se dokáže zařadit do koloběhu života a nechat žít robota, který se sám ani nenají?


P.S. Umí si představit jakým komentářům jsem dal podnět. Že nejde srovnávat život zvířete a člověka. Že jsem vrah a podobně. Přivítám každé vyjádření názoru na tento článek, ale zamyslete se spíš nad hlavní myšlenkou, než konkrétními případy. Genetický fond nastupujících i stávajících generací se snižuje, kde se stala chyba?

V řetězech

12. května 2009 v 12:10 | SiriusNoir |  Aktuálně
K poslednímu článku mě inspiroval film V řetězech (Black snake moan). Po dlouhé době dílo, které mě nečekaně hodně oslovilo. Vztah dvou lidí, které Vám blíže popíšu byl základem myšlenky citu, který se nedá nazvat láskou, ale přeci není o nic slabší. Velmi doporučuji film stáhnout. Jestli Vás aspoň trochu zaujme nástin dvou hlavních postav, pak věřím, že film Vás "chytne" napoprvé stejně silně jako mě.
Černý farmář Laz s šedinami pomalu se rozrůstajícími do původně černých vlasů a vousů. Žije na venkově. Po celý život tvrdě pracuje, aby jeho zelenina zůstávala vyhlášeným zbožím v nedalekém malém městečku. Vedle polí s kukuřicí nebo fazolemi je i nevelký záhon plný divokých rudých růží. Před ním stojí 12 let stará cedule "Roseiny růže". Laz si je ,ponořen ve vzpomínkách a s cigaretou v ruce, dlouho prohlížel. Potom nastartoval svůj bagr, odhodil cigaretu a projížděl s ním záhonem sem a tam dokud i ten poslední keř neležel zlámaný v prachu. Každý ve městě věděl, že Rose Laza podváděla, i on sám. Dnes zhasla poslední šance na návrat šťastného manželství. Stejně jako ten růžový keř. Laz působil dojmem drsného farmáře, ale vždy si přál dítě. Rose si chtěla užívat života. Nechtěla být svazována dětmi. Už je to několik let, co se u ní začaly projevovat těhotenské příznaky. Popírala to a vymlouvala se na nevolnost. Laz byl sice venkovan, ale ne hlupák. Poznal, co se s ní děje. Jednoho dne řekla, že musí jet do Jacksonu za rodinou. Trvala na tom, že se chce jet sama. Po návratu se už nikdy podobné příznaky neukázaly. Laz ji nikdy neodpustil vraždu jejich dítěte.
Na první pohled křehká špinavá blondýnka Rae. Po městě vyhlášená coura. Každý věděl o její úchylce. Říkalo se, že po dni bez sexu by "vojela i strom". A nikdo o tom nepochyboval. O čem ale nikdo neměl ani tušení, byl původ její nemoci. Před mnohonásobném zneužívání jejím otcem zavírala oči i její matka. Jedinou oporou v Raeině životě byl Ronnie. Byl jediným jejím štěstím..které ji ale také opustilo. Odchod na vojnu byla pro něj otázka cti. Pár dní po Ronnieho odjezdu spala Rae opět s jinými. Opilou, polonahou a zfetovanou ji odvážel Ronnieho kamarád domů. Zastavil uprostřed osamocené cesty a chtěl si taky s Rae užít. Když se vysmála velikosti jeho "chlouby", zmlátil ji a vyhodil z auta.
Na prašné cestě, půlkou těla v příkopě a s rozbitou hlavou se osudy Laze a Rae poprvé střetly. Laz v dívce vidí jak odraz své ženy Rose, tak dítě, které spolu mohli mít, o které se mohl starat a být na ně pyšný. Doslechne se o nevalné pověsti Rae a pokusí se jí "vyléčit". Jakým způsobem a jestli úspěšně, to už Vám prozrazovat nebudu. Jen dodám, že toto rozhodně nepovažuji za typický trapně naivní americký romantický film. Spíše bych ho nazval psychologickým romantickým dramatem. Stáhnout se dá na internetu během dvou hodin a odkaz na dobře padnoucí titulky také rád pošlu.Pokusy na lidech?

3. května 2009 v 14:30 | SiriusNoir |  Člověk vs. Příroda
Dnes na blogu AngelFacedVampire jsem narazil na článek nabádající k zastavení pokusů na zvířatech. Konkrétně odrazuje od nákupu jakýkoliv výrobků firmy Max Factor, která své výrobky testuje na zvířatech. Rozhodně není jedinou. Z dlouhého výčtu podobně se chovajících firem u nás prodává své produkty také například Gillete, Pantene, Oral-B, L'Oréal nebo Colgate - Palmolive Co. Já určitě minimálně omezím nákup jejich produktů. Když se připojíte, budu jen rád. Nevím do jaké míry to pomůže, ale mě to přinese dobrý pocit, že podobné chování aspoň nepodporuji. Naopak firma AVON podobné testování rezolutně zavrhuje. Mají u mě plus.
Toto téma je jedním z mnoha důkazů, že někteří lidé (a jejich opravdu hodně) dají v dnešní době přednost výdělkům před vším ostatním. Ano, máte pravdu, to není žádná novinka. Ale tento případ je pro mě dvojnásob nepochopitelný. Proč lidé testují výrobky pro lidi na zvířatech? Pochopím samozřejmě vakcíny proti zvířecím nemocem, ale třeba make-up? Jakého magora napadne chrstnout kočce do očí šampón, aby věděl, jestli ji bude pálit nebo ne? Co je tohle za kretény? Každý z Vás asi i viděl fotky zmučených zvířat právě v důsledku testování výrobků určených pro ČLOVĚKA. Umíte si představit, že jako malé dítě Vás uvězní úplně jiný druh živočicha do klece a pravidelně Vás krmí
( pokud máte štěstí)? Sem tam se z klece dostanete ven. Říkáte si: "Konečně mě pustí, vždyť já jim nic neudělal/a.", jenže oni vás místo toho vymáchají ve vodě s látkou, která vás pálí, svrbí po celém těle, nebo vám po ní slezou všechny chlupy a vlasy. Tomu říkám rozčarování. Pak vás opět hodí do klece naštvaní, že látka nefunguje tak, jak má. O nějaké péči, která by minimalizovala zranění se nedá mluvit. Máte to ale hezký život, no ne? Tak jste se trochu mohli vcítit do role testovacího zvířete ve službách člověka. Vysvobození je jen vaše smrt. I kdyby člověk vyrobil šampón nezávadný pro všechny živočichy, za pár měsíců potřebuje další inovaci, aby lidé kupovali další a další výrobky. Proces testování začíná odznova.
Jedním z dalších mých radikálních návrhů mám v hlavě už pěkných pár let. Spojuje potřebné s užitečným. Nikoho nebaví platit z daní živobytí vrahů a úchylů ve vězeních. Někteří tam mohou být třeba dvacet let, válet si šunky a nic nedělat. Pro nenáročného hloupého vraha vcelku pohodový život. O trestu se snad ani nedá mluvit. Proč netestovat výrobky na něm? Chlapcův pobyt by určitě nabral jiný směr. Krutější trest, který by rodina dívky, kterou zavraždil, brala všemi dvaceti. Já určitě. Je to nehumánní, nelidské? Přečtěte si znovu první odstavce a porovnejte co je nelidské. Naopak podobné experimenty by mohly být velmi prospěšné a účinnější, než se zvířaty. Člověk dokáže přesně říct, co cítí, jak na něj látka působí. Zkoumajícímu dokáže popsat, jestli ho kůže po nanesení látky pálí, svědí, kouše nebo třeba jen chladí. Zvíře začne jen štěkat, mňoukat nebo pískat a vědec ví s prominutím velké prd. Na takovém úchylném vyvrhelovi by se mohly testovat látky, na které reaguje jen lidský organismus. Nedocházelo by k pochybení. Testování by mohlo pomoci dalšímu rozvoji zdravotnictví.
Komu byste pomohli?

1. května 2009 v 19:11 | SiriusNoir |  Psychologie, sny a láska
Jedna z dobrých vlastností člověka je i štědrost a vůle pomáhat, ikdyž ne každý ji má. Přesto i v kapitalistickém světě, kdy každý myslí na prvním místě na svůj prospěch - svou kapsu, dokonce i stát se v jednom bodě řídí zákonem solidarity. Jednoduše řečeno: zdraví, mladí a pracující jedinci přispívají nemocným (postiženým), starým a nepracujícím pro případ, že by se role obrátily. Každého může kdykoliv postihnout vážná nemoc nebo může třeba po nezaviněné autonehodě ochrnout a stát se tak slabým článkem těžko zařaditelným do pracovního procesu. Proto stát vyplácí dávky a investuje do sociálního a zdravotního zabezpečení. Že toho někteří lidé zneužívají, je pro tento článek věc vedlejší.

Představte si, že jste nechutně bohatými občany. Máte barák i auto Vašich snů. Drahá dovolená aspoň jednou měsíčně je samozřejmostí. Všichni Vaši nejbližší jsou stejným způsobem zabezpečeni na generace dopředu. Co byste udělali s přebytečnými penězi?

P.S. Pokud byste peníze investovali ještě jinak, než do jedné z možností, nebojte se napsat do komentářů.