Červenec 2009

Zamyšlení pod hvězdami.

29. července 2009 v 23:15 | SiriusNoir |  Aktuálně
Blíží se půlnoc. Sedím na židli, nohy mám na opěradle křesla, které stojí hned pod otevřeným oknem. Poslouchám hudbu, nohy mi ovívá chladivý vzduch a já přes ně koukám na noční oblohu. V tuto hodinu mě během léta skoro jinak nenajdete. Přemýšlím nejdřív o mnoha věcech, svém životě a lidech jím proplouvajících. Doteď jsem vlastně spíš "zíral do blba" s myšlenkami poletujícími mi před očima, ale je toho už moc. Zaostřil jsem do reálu na hvězdnou oblohu. Tím se vlastně dostávám k trošku filosofickému jádru článku - myšlenky. Co ve Vás vyvolává takový pohled? Neexistuje žádná země, hluk aut, žádné baráky bránící ve výhledu. Vnímáte jen tmu, nespočet malých blikotajících světélek a to vše mírně podložené cvrlikáním kobylek jakožto jediného zvuku, který jste ochotni slyšet. Cítíte romantiku a klid nebo samotu a úzkost? Nebo třeba vše dohromady?
Není slušné se nejdřív na něco zeptat a potom bez čekání si sám odpovědět, ale o čem bych na blogu měl psát když ne právě o mých pocitech?
Když se takhle zahledím do nebe, nejdřív zkoumám Měsíc. Nejdřív povrchně jako "romantickou kouli" :), ale potom více a více detailně. Uvědomuji si jeho strukturu, vlastně začínám až moc přemýšlet místo prostého vnímání krásy. V hlavě si odůvodňuji proč takto svítí a v jaké poloze teď musí být Slunce, abych viděl přesně takový dorůstající Měsíc. Bolí mě oči od toho mhouření, a tak přecházím ke hvězdám. Opět nejdřív povrchově, zkoumám jaká září nejvíc, na jakém místě může být jaké seskupení atd. (Popravdě nepoznám na obloze ani Velký Vůz, ale snažím se :) Potom se zaměřím na tu, která je přímo přede mnou. Snažím se ji podrobit stejně podrobnému zkoumání jako Měsíc. A v tu chvílí si začínám uvědomovat tu pověstnou maličkatost Země, o jednom mém životě nemluvě. Ta nepředstavitelná dálka, nekonečno, ve mně vyvolává již zmiňovanou úzkost. Támhleta pidi tečka může být 20x větší než Slunce a jen tak si tam je, bliká na mě světlo, které možná vyslala už před mnoha a mnoha lety. Ta pomíjivost všeho, ať už živého či neživého mi nahání skoro hrůzu. Přesně v tuto chvíli končím. Nemůžu dál, můj mozek mě sám zrazuje a "říká" věci, které jsem ani nikdy nechtěl uvědomit. V těchto chvílích se přestávám ptát. Ten zrádce mozek mi předhazuje nekonečné otázky včetně jedné z nejhorších "Proč?". Ale já už to ignoruji. Nechci se ptát, NECHCI VĚDĚT. S radostí nechám některé otázky nezodpovězené. Snad každý přemýšlel nebo někdy přemýšlí nad "smyslem" života, vesmíru, bla bla bla. Proč vše vědět? Ano, objevovat je zajímavé i krásné, ale jsem člověk, který si v určitých chvílích řekne "Tak už dost, to by stačilo". Někdo mě může považovat za hloupého, přízemního ignoranta, ale otázky minulých životů, vyšších sil nebo náboženství mě nebere.
Když se dostanu do až tak "hlubokého filosofování" vracím se zpět na Zemi do své židle k problémům, ale i radostem jednoho malinkatého živočicha.A kdybych tu krásnou hvězdami posetou oblohu sledoval ještě s někým mě milým, určitě bych měl v hlavě jiné starosti než v jaké poloze je Slunce a kolikrát větší je tamta hvězda než Země. Nejspíš by zůstalo u počáteční povrchního vnímání jednoduché romantiky. A tak by to mělo být.

Beautiful Art 2

22. července 2009 v 23:48 | Deviant artists |  Obrázky

Žena, slečna, dívka...ať už je pojmenujete jakkoliv, jsou stvořeny pro lásku. Neznám NIC, co by dokázalo tolik vzbuzovat emoce, snad všechny, na které si člověk vzpomene. S dívkou se smát, radovat, blbnout, popichovat. Chtít, mít, cítit, držet v náručí, tisknout, vlastnit, chránit vlastním tělem. Jen ji pozorovat, přemýšlet nad myšlenkami, které ji zrovna napadají, namalovat, složit básničku, napsat příběh, ve kterém bude hlavní hrdinkou, aby i ostatní pochopili a pocítili vše, co jsem právě vyjmenoval... Dřív jsem nechápal jak může někdo napsat román jejímž hlavním hrdinou je žena. Ale už zcela chápu.
Díky něžnému pohlaví jsem zažil ty nejkrásnější okamžiky i se brodil blátivým dnem, ale za nic bych je nevyměnil. Jsou mou jedinou inspirací a životem.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Antigue_statue_by_Des_de_mone

The_number_23_by_Piounoid

looking_over_the_city_by_lady_mephistaAftermath_by_UniqueNudes
Nakonec opět jedna spíš pro zamyšlení.


P.S. Ráno asi nebudu zrovna dvakrát hrdý na ten naivně sentimentální úvod, ale co, mazat nic nebudu.

Co ukrývá voda.

15. července 2009 v 13:15 | DeviantArt artists |  Obrázky
Voda je pro mě ten nejobdivuhodnější živel. Na Zemi platí určité fyzikální zákony, ale jen tento živel jim dokáže vzdorovat a je svými fyzikálními anomáliemi výjimečná. Život dává, život bere. Prostě si dělá co chce. Je to takový rebel. Někdo z něj může mít fobii, druhý ho milovat a jiný jen fascinovaně zkoumat.

__hidden___by_Droakir

life_s_a_beach_by_cboz


Rain_of_feelings_by_Homy

Almost____by_kelc

Na konec jako vždy perla. Jak smutná ironie. Přesně taková, jakou hledám. Když už je člověk (rybka) tak blízko svému cíli (domovu), vidí ho, cítí ho, ale přesto ho mít nemůže. Přesně takový je úděl romantika.

Digital Art

15. července 2009 v 13:03 | DeviantArt artists |  Obrázky
Dnes tu mám sérii obrázků, které spojuje forma, jakou jsou vytvořeny. Moderní doba přináší digitální umění.

Perfect_Storm_by_Iardacil
Environment_matte__HIDDEN_by_I_NetGraFX

Hidden_Twilight_by_LadydragonTL

Tenhle obrázek ikdyž jsem nevytvořil, bych chtěl "věnovat" Lúmenn. Tajemná víla obklopena přírodou chystající se ke spánku její duši zaručeně potěšit :-)
Waterfall_city_by_lychi
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nakonce dva obrázky, které nezapadají do žádné kategorie, ale něčím mě zaujaly.
Líbí se mi umění, které umí vyvolat nebo vyjádřit pocity. Na tento obrázek jsem se díval tak deset minut a s každou další mi připadalo, že tu dívku chápu čím dál víc. Pro mě je to člověk na pokraji sil. Ušla dlouhou cestu. Nechtěla, aby to takhle skončilo, ale už se nedá nic vrátit. Co ji dohnalo k této zoufalé situaci, jaké nešťastné události, jací lidé a jaké pocity...to už si můžeme jen s pomocí fantazie domyslet.

Icecream_print_by_Nocturnal_Devil
Tenhle obrázek mě dostal. jak originální nápad i provedení.

Více než čtvrtina jihoafričanů znásilnila ženu. Polovina více než jednou.

10. července 2009 v 20:16 | WhiteShadow + SiriusNoir |  Jiné světy
Následující článek napsal WhiteShadow a jeho originál je publikován na whiteshadow.blog.cz také v anglické verzi. Mě to ale nedalo a po svolení autora ho umisťuji i na svůj web i se značně rozzuřeným dodatkem.
Johannesburg - Více než 25 procent jihoafrických mužů znásilnilo a z těchto téměř polovina znásilnila více než jednu ženu, říká nová zpráva, vedená Zdravotní výzkumnou radou (MRC).
Tato studie byla provedena na Východním mysu a v provinciích Kwazulu-Natal, za použití statistického jihoafrického modelu pro dotazování se jediného muže, v každé ze 1738 domácností napříč všemy rasovými skupinami a v širokém spektru sociálně ekonomických zázemí ve venkovských i městských oblastech. Polovina mužů byla mladších 25 let a 70 procent bylo mladších 30 let.
V této studii - ´Porozumění mužského zdraví a užití násilí: Propojení znásilnění a HIV v Jihoafrické republice´, byli všichni dotazovaní testováni na HIV/AIDS a "byli o něco mladší než muži v průměrné populaci". Zpráva zjistila, že u mužů, "kteří jsou fyzicky násilní vůči svým intimním partnerkám, je větší pravděpodobnost, že jsou HIV pozitivní."
"Z 27.6 procent mužů, kteří spáchali znásilnění, 23.2 procent řeklo, že znásilnili dvě až tři ženy, 8.4 procent řeklo, že znásilnili 4 až 5 žen, 7.1 procent řeklo, že znásilnili 6 až 10 žen a 7.7 procent řeklo, že znásilnili více než 10 žen či dívek", zjistila zpráva.
"Co se týče věku, kdy poprvé donutili dívku či ženu k sexu, 9.8 procent řeklo, že byli mladší 10 let, 16.4 procent mělo mezi 10 a 14 let, 46.5 procent řeklo, že měli mezi 15 a 19 let, 18. 6 procent mělo mezi 20 a 24 let, 6.9 procent mělo mezi 25 až 29 let a 1.9 procent mělo 30 let nebo byli starší 30 let."
Odhaduje se, že každý rok v Jihoafrické Republice dojde k 500000 znásilnění a že na každých 25 mužů obviněných ze znásilnění, připadá pouze jediný usvědčený.
Jižní Afrika má také světově nejvyšší počet lidí, žijících s AIDS - 5.5 milionů v celkové populaci zhruba 48 milionů.
U mužů, kteří prozradili, že znásilnili, byla také významně vyšší pravděpodobnost, že se účastnili řady jiných rizikových sexuálních aktivit.
Nhlanhla Mokoena, koordinátorka organizace Lidé proti zneužívání žen ( POWA) řekla: "zákon je spíše na straně pachatelů znásilnění než na straně těch, kteří ho přežijí."
Buyisiwe byla skupinově znásilněna v roce 2005 osmi muži, kteří se vloupali do jejího domu v Tembisa, na předměstí východního Johhannesburgu. Poté byla vedena nahá po ulicích než ji znásilnili znovu vedle záchodové jámy. Všichni muži v ten čas byli ve věku 17 až 20 let a svoji obhajobu založili na tvrzení, že Buyisiwe je sexuální pracovnice. Tento případ byl u soudu, který se zabývá sexuálnímí zločiny, odložen zhruba dvacekrát předtím než se POWA obrátila na Nejvyšší soud v Johannesburgu. Nakonec bylo sedum z těchto mužů shledáno vinnými u Nejvyššího soudu, ale zbývající podezřelý je stále na svobodě. Soud by měl začít v červenci 2009.
Studie MRC došla k závěru, že aby bylo možné bojovat se znásilněními, musí se společnost zabývat "myšlenkami mužskosti..., založenými na výrazné pohlavní hierarchii a oprávněnosti mužů k sexu." Zpráva doporučila, aby se "prevence znásilnění zaměřila především na proměnu sociálních norem, co se týče mužskosti a sexuálního oprávnění".


Stává se ze mě člověk s velkým odporem k lidem z blízkého východu a Afriky, především Arabům. Nad jejich náboženstvím a naprosto nepochopitelnému druhu přemýšlení a uvažování jsem pár článků už napsal. Myslím, že ani tento nebude poslední. Už mě klidně nazývejte rasistou, ale já prostě nesnáším národy, kterých se to týká. Když slyším od hodnověrného zdroje čeho jsou schopni, čemu věří, čím se řídí a jak žijí, jak CHŤÉJÍ žít...nikdo mě nepřinutí smýšlet o nich v dobrém. Jako při každém odsuzování musím doplnit, že mohou existovat výjimky, ale po přečtení výše uvedeného článku a těch šokujících číslech v ně moc nevěřím.
Když se zeptám někoho, komu by pomohl, kdyby mohl a měl peníze, často slýchám odpověď "Na děti v Africe." nebo "Na chudé hladové Afričany." Pro mě by to byla jedna z úplně posledních možností. Chlapi tam znásilňují o sto šest malé holčičky, ty pak mají v nízkém věku malé děti. Potom je žena opětovně znásilněna a co se nestane? Další děti, kterým osud nepřál a budou rády, když se dožijí dospělosti. když se tak stane, je velká pravděpodobnost, že budou jako svůj otec znásilňovat další ženy, protože měli těžké dětství a špatný příklad v rodině. A to mám podporovat? Lituji jen ženy. Všechny ty ubohé ženy odsouzené k příšernému životu mezi muži, kteří se považují za pány tvorstva i rostlinstva. Každému doporučuji návštěvu na blogu WhiteShadow. Uvidíte krásné fotografie Africké přírody v kontrastu s hnusnými činy a povahou Afrického lidu. Už několikrát jsem Stínovi v komentářích psal, že jeho snažení o pomoc Africe může skončit právě na jejich zaostalém uvažování.
Ještě musím dodat několik vět k samotnému znásilnění. Považuji ho za jeden z nejhorších trestných činů spáchaných člověkem na člověku. Každému bez rozdílu věku nebo barvy pleti bych za podobný čin nebo jen pokus o něj automaticky nařídil kastraci. Jednoduché řešení mnoha problémů (přelidněnost,hladově děti, zbité ženy...).

Gold and snow

6. července 2009 v 11:59 | Deviant artists |  Obrázky
yay_i_caught_me_a_sunset_by_BlackEraser

Spirit_Island_by_raymdc_89

A_Gothic_Winter_by_no_salvation_88

A_lake_by_x_ybase

The_Warmth_in_the_Cold_by_Handie

Watching_by_mikeharper1983

Přes mrtvoly pro krásu a nepřirozenost.

3. července 2009 v 0:26 | SiriusNoir |  Člověk vs. Příroda
Poslední dobou je hodně článků zaměřencýh na testování na zvířatech. Možná bych měl zavést samostanou rubriku. Když nad tím tak přemýšlím, celý blog bych měl trochu předělat a zpřehlednit. Dnešní téma je testování kosmetiky. U nás je naštěstí od roku 2004 testování konečných kosmetických výrobků ze zákona zakázáno (Zákon na ochranu zvířat proti týrání č.246/92 Sb), ale většina kosmetického zboží, které je do ČR dováženo z ciziny, obsahuje složky otestované na zvířatech.
Existuje řada pokusů na zvířatech, které jsou používány při testování kosmetického a toaletního zboží. Zde je výčet těch nejčastěji používaných.
Test oční dráždivosti

Je znám také jako Draizův oční test a je používán ke stanovení akutní dráždivosti látky po přímé aplikaci do oka. Obvykle jsou používáni alespoň tři dospělí králíci pro test jedné látky. Každému králíkovi, který je znehybněn a při vědomí, je látka aplikována do oka, zatímco druhé oko slouží jako kontrola. Oko králíka produkuje mnohem méně slz než oko lidské a nemůže proto látku vyplavit z oka. To je jeden z důvodů, proč je používán právě tento druh zvířat. Králíci také nemají reflex mrkání, což usnadňuje aplikaci chemikálií. Během testu dochází k zakalení oka, zčervenání a otoku víček. Tvorba vředů a mokvání očí je popisována po 21 dnech po aplikaci jedné dávky. Zvířatům obvykle nejsou poskytnuty žádné bolest tišící prostředky.
- Nejvíc mě dostal čtvrtý řádek. Testuje se na králících jednoduše protože nemohou plakat.
Test kožní dráždivosti
Tento test je používán ke stanovení toxicity látky aplikované na kůži. Používáni jsou nejméně tři dospělí králíci nebo morčata pro test jedné látky. Test vyžaduje aplikaci zkoušené látky na jejich oholená a vrchní vrstvy pokožky zbavená záda. Po hodinách, dnech či týdnech se objeví známky zčervenání, otoků, zánětů, práskání kůže a tvorba vředů. Obvykle nejsou poskytovány bolest tišící prostředky.


Test akutní toxicity

Existuje několik různých typů testů toxicity. Test akutní toxicity stanovuje toxický účinek pro celé tělo po aplikaci jedné dávky. Obvykle se používá 15-30 potkanů na test jedné látky. Ta je podávána orálně, injekčně nebo inhalačně, obvykle opět bez bolest tišících prostředků. Zvířata jsou následně několik dnů pozorována. Mezi symptomy patří změny krevního tlaku, ztráta váhy, nadměrné slinění, poškození vnitřních orgánů, poruchy dýchání, křeče, krvácení z očí, nosu nebo konečníku, naježení chlupů, třes, průjem, koma a v některých případech také zvířata během testu umírají. Na konci pokusu jsou všechna zvířata usmrcena za účelem provedení pitvy.

Test teratogenity

Cílem tohoto testu je odhalit případné negativní účinky látek na vyvíjející se plod. Březím samicím je po dobu 10 dnů podávána zkoušená látka, poté jsou zvířata usmrcena a plod vyjmut. Následně jsou vyhodnocovány změny související s reprodukcí a vývojem plodu.
- No není to krása co ti mí lidičkové nevymyslí? Vzhledem k tomu, že na můj blog chodí převážně něžné pohlaví, hravě se dokážete vžít do morčete. Je to jednoduché. Otěhotníte, po 10 dnů berete určité "léky", pak jste zabiti a plod je Vám vyjmut z těla. No řekněte, Vám by se takové těhotenství nelíbilo?

Test LD50 = Lethal Dose 50% (test toxicity na celé tělo)

Označení Lethal Dose 50% znamená v překladu "poloviční smrtelná dávka" a nazývá se tak jeden z nejkrutějších testů prováděných na různých druzích zvířat včetně koček a psů. Cílem je určit množství látky způsobující smrt poloviny pro test použitých zvířat. Vždy stejně početným skupinám zvířat jednoho druhu jsou postupně aplikovány různé dávky jedné látky a to tak dlouho, než je nalezeno množství látky, při kterém zemře polovina jedinců ve skupině. Závěry vyvozené pro člověka na základě tohoto testu velmi často neodpovídají skutečnosti, protože mezidruhové rozdíly ve vstřebávání látek, v jejich metabolismu a vylučování jsou značné.
- K tomu není co dodat. Stejně jsem asi jediný, kdo v tom vidí prostou surovou chladnokrevnou vraždu. Ale samozřejmě když se jedná o zvíře, je to "pouhé testování".

Fototoxicita a fotosenzibilizace


Fototoxicita a fotosenzibilizace jsou takové reakce kůže na chemické látky, ke kterým dojde při působení světla. V testech fototoxicity se běžně používají malá prasátka, myši, krysy, potkani a králíci, ale pozorované reakce kůže jsou často kvantitativně i kvalitativně zcela odlišné od srovnatelných reakcí lidské kůže.

Početli jste si hezky? Celý článek včetně obrázků je skopírován ze stránky http://www.pokusynazviratech.cz . Děkuji zmíněné stránce za zajímavé informace. Třeba někoho donutí se zamyslet. Já přemýšlím, kde se stala chyba? Je to ženskou věčnou nespokojeností s vlastním tělem? Nebo mužskou tendencí obětovat pro radost ženy COKOLIV, klidně životy tisíců živých stvoření? Zeptejte se sami sebe "Jsem hezká"? Stojí mi zamaskování beďára na čele nebo zvýraznění očí za vraždění morčat ? Fajn, máte nalíčenou pleť, zvýrazněné oči, namalovanou pusu, obarveníé vlasy a jste konečně hezké? Hnusíte se mi! I proto, že já dávám přednost přirozené kráse. Zjistil jsem, že každá žena je krásná. Stačí se jí podívat do očí nebo ji rozesmát a musíte mi dát za pravdu. Když už nic jiného, milé dámy, zkuste OMEZIT spotřebu Vašich serepetiček a malovátek a začněte se na okolí usmívat. Chlap chce mít dívku výjimečnou. Když vidí, že je stejně zmalovaná jako dalších dvacet v místnosti, asi se nepohrne zrovna k Vám. Ale když budete mezi těmi dvaceti jediná přirozená a usměvavá, máte úspěch skoro zaručen.