Islámská žena část I.

6. srpna 2009 v 11:04 | pravdaoislamu.cz |  Jiné světy
Jsem muslimská žena. Nemám žádnou tvář. Ve věku devíti let lunárního kalendáře jsem považována za dospělou. Být dospělá znamená, že se musím řídit islámskými zákony, jak je uvedeno níže.
Musím se modlit pětkrát denně, jeden měsíc v roce se postit a zakrývat se od hlavy k patám do metrů černé látky. Je možné mě provdat a mohu být potrestána za vše, co udělám špatně. Mohu být uvězněna, a pokud je třeba, popravena za mé zločiny, dokonce i politické.
Islámský zákon - který Aláh seslal svému prorokovi Mohamedovi - přišel, aby oznámil, že ženy jsou (přesně tak jako muži) lidské bytosti. Ženy (jako muži) musí proto následovat cesty ustanovené Aláhem.
"A ony mají pro sebe stejné právo jako oni podle zvyklosti, nicméně muži jsou o stupeň výše" Korán 2:228
"Muži zaujímají postavení nad ženami proto, že Bůh dal přednost jedněm z vás před druhými, a proto, že muži dávají z majetků svých (ženám)" Korán 4:34
Islám prosazuje a věří pouze v jeden druh vztahu mezi mužem a ženou, a to je vztah chtíče.
"Pokud jsou muž a žena sami společně, třetí přítomnou osobou je dábel". Prorok Mohamed.
Není mi povoleno plavat, lyžovat, jezdit na kole, tančit, učit se hrát na hudební nástroj, praktikovat gymnastiku nebo jakýkoliv jiný sport. Není mi dokonce ani povoleno dívat se na sportující muže, ať už na stadionu, nebo v televizi.
Není mi dovoleno účastnit se Olympijských her.
Od věku sedmi let jsem oddělena od všech mužů z mojí rozšířené rodiny a jiných.
Můj otec, děd, strýci, bratři a bratranci se nemůžou účastnit žádných mých výročí. Nebude jim povoleno účastnit se oslavy mých narozenin.
Musím studovat pod učitelkami a profesorkami. Ale protože předchozí generace žen nesměly chodit do škol, není mnoho kvalifikovaných učitelek a profesorek. Profesoři mě musí učit zpoza zdi.
Musím být vyšetřována doktorkami. Musím chodit k zubařkám. A pokud žádná není, pak se musím obejít bez ní, nebo musím být vyšetřena skrze nějaký druh zábrany.
Není mi dovoleno brát antikoncepci nebo jít na potrat, i kdyby nosení dítěte nebo jeho porod znamenaly, že musím zemřít.
Moje cena je založena na islámském zákoně o odškodnění, 24. vydání z prosince 1982, a je polovinou ceny muže. Nezáleží na tom, kdo jsem, jak jsem vzdělaná, a jaký je můj potenciál. Moje cena je polovinou ceny muže, jakéhokoliv muže.
Podle odstavců 33 a 91 tohoto zákona, je cena ženy určena na pouhou polovinu ceny muže.
Článek 1: dieh neboli krvavé peníze zaplacené oběti nebo jejímu potomkovi jako kompenzace za tělesné zranění nebo vraždu příbuzného
Ve starých islámských zákonech, které byly nedávno uvedeny Islámskou republikou Írán do praxe, je cena života muže rovná tržní hodnotě 100 velbloudů nebo 200 krav, a cena ženy je rovná polovině ceny muže, 50 velbloudů nebo 100 krav.
Odstavec 6 určující dieh (peněžní hodnotu pokuty) říká, že peněžní pokuta za úmyslnou či neúmyslnou vraždu ženy, je polovinou toho, co je zaplaceno za muže. Stejný odstavec dodává, že pokud muž úmyslně zavraždí ženu a ochránce ženy sám není schopen zaplatit polovinu dieh vrahovi, pak je vrah zbaven povinnosti odškodnění zaplatit.
Pozice nového zákona: V souladu s článkem 85 ústavy, podle článku 300 trestního zákona o krvavých penězích neboli dieh, je částka zaplacená potomkovi jako odškodnění za vraždu příbuzného, dvakrát vyšší v případě, že zavražděný je muž a nikoliv žena. Počet svědků požadovaných k dosvědčení vraždy je vyšší, pokud jsou svědkové ženy. Článek 237 trestního práva například uvádí, že vražda prvního stupně musí být dosvědčena dvěma spravedlivými muži, a svědectví vraždy druhého stupně nebo zabití musí být podáno dvěma spravedlivými muži, nebo jedním spravedlivým mužem a dvěma spravedlivými ženami, nebo jedním spravedlivým mužem a žalobcem.
Mé svědectví před soudem je rovno polovině svědectví muže. Ve většině zemí nemohu hlasovat a nemohu být zvolena. A pokud ano, neznamená to mnoho. Zdědím pouze polovinu toho, co mí mužští sourozenci.
Nemohu získat své děti do péče. Ani když jejich otec zemře. V případě rozvodu nebo smrti musím dát své děti jejich otci nebo jeho rodině.
Nemohu cestovat, pracovat, chodit do školy, vstupovat do organizací, ani navštěvovat své přátele a příbuzné bez povolení mého otce nebo manžela.
Musím žít tam, kde si to přeje můj manžel.
Je mi zakázáno studovat strojírenství, zemědělství, archeologii, restauraci historických monumentů a řemesla a mnoho dalších oborů. Není mi dovoleno stát se soudkyní.
Podle islámského zákona je každý soudce, který splnil sedm požadavků (dosáhl puberty, je věřící, zná dokonale islámské právo, je spravedlivý, není postižen amnézií, není nemanželské dítě a není ženského pohlaví), kvalifikován k tomu, aby vykonával spravedlnost v jakémkoliv typu případů.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Chcete Islám v Evropě?

Ano.
Ne.

Komentáře

1 Lady Rovena Lady Rovena | Web | 7. srpna 2009 v 12:28 | Reagovat

mám dost! DĚS!

2 WhiteShadow WhiteShadow | E-mail | Web | 7. srpna 2009 v 14:38 | Reagovat

Děkuju za tento článek. Cítím se obohacen a mám jasnější obrázek o náboženském fanatismu a nepřijatelných náboženských dogmatech.
Ale opět bych to nezobecňoval na celý Islám jako náboženství. To co jsi tady představil je náboženský extremismus.
V anketě jsem hlasoval. Ano, chci Islám v Evropě. Nemůžeme lidem vzít jejich víru kvůli právu Sharia a podobným bludům. Postavme se masově proti Islámu a války mohou začít.

3 WhiteShadow WhiteShadow | E-mail | Web | 7. srpna 2009 v 14:40 | Reagovat

- jinak
"Od věku sedmi let jsem oddělena od všech mužů z mojí rozšířené rodiny a jiných" - myslím, že je to špatný překlad z Extended Family, tedy širší rodiny. Ne, že by to bylo důležité. Vlastně jsem to tady vůbec neměl psát.

4 veruce veruce | Web | 11. srpna 2009 v 16:39 | Reagovat

Je to nechutné a stejně jako celý islám padlé na hlavu...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama