Září 2009

Emptiness - mix

29. září 2009 v 21:15 | SiriusNoir |  Obrázky
Lonely_tree_by_pkritiotis

Let_is_Snow____by_Ferice

by Oer Wout


__Emptiness___by_trocker
paris___majestic_by_haq

Addiction_Kills_by_pkritiotis (Závislost zabíjí)

Poslední dva obrázky moc nezapadají mezi ostatní, ale svou výjimečností se své místo v tomto článku zaslouží. Poslední je opět něco pro zamyšlení. Zajímavé jaktože si fotografové vybírají jako podklad pro metaforu tak často právě rybičky.

Nature´s beauty

17. září 2009 v 14:45 | Devious artists |  Obrázky
Peek_a_boo_by_Ferice

Fragile_by_nairafee

Beach_stock_4_by_xTaylor_Madex
Reflection_pt__28_by_Schneeengel

Sám sobě největším nepřítelem

12. září 2009 v 22:04 | SiriusNoir |  O mě
Při poslechu hudby často přemýšlím. Melodie ve mě probudí fantazii a já přemýšlím nad vším, co mi ta určitá píseň připomíná. Často je to spojené s aktuální náladou nebo prožitky. Když ne, tak přemýšlím aspoň o textu, viz. "co tím chtěl básník asi říci?". Často nerozumím celému textu, ale třeba jen pár větám. Ale i ty dokáží v mozku vyvolat bouři myšlenek a asociací. Perfektně se při tom vymýšlí nápady na povídky. Před pár měsíci takhle poslouchám a slyším větu "You are your own worst enemy". Sám sobě jsi největším nepřítelem. Vcelku jednoduchá věta, ale mě naprosto dostala. A dnes uvidíte, že vydá na celý článek.

Myslím, že každý může svůj život - osud do jisté míry ovlivnit. Není to jednoduché, je zapotřebí silná vůle, charakter a trocha štěstí. Jakmile si uvědomíte, co chcete, jak toho lze dosáhnout a co přesně pro to Vy můžete udělat, máte první krok za sebou. Každý člověk je jiný, proto budu uvádět jen příklady lidí, které znám nebo své zkušenosti. Nastíním Vám, jak uvažuji. Takový jednoduchý příklad, chci holku. Nejdřív ji musím zaujmout. Větší pravděpodobnost k úspěchu má člověk přitažlivý, tedy s pěkným tělem. Já jsem hubený a hodně těžko se mi přibírá. Tak budu aspoň cvičit. Před dvěma lety jsem si přál činky. Začal jsem pravidelně cvičit, pak chodit do posilovny. Přibral jsem a nějaké svaly si vytvořil. Už nejsem úplný hubeňour a když zatnu svaly, dokonce vidím vyrýsované svaly. Nejsem namakanec, ale ani slaboch. Nemám velké svaly, ale v rámci možností mám docela sílu. Mám vůli cvičit a nese to ovoce. Takže to, čeho jsem chtěl před pár lety dosáhnout se podařilo. Sice ne dokonale, ale tady je vidět, že když člověk chce, může něco ovlivnit. Člověk si ale nesmí určit příliš velké cíle. Jsou věci, které ovlivnit nejdou, jako třeba láska, ale můžete udělat určité kroky a štěstěnu tak aspoň "nakopnout".

Nějaké studie prokazují, že lidé optimističtí a veselí žijí šťastněji a dokonce déle, než pesimisté se sklony k hlubokým depresím. Optimismus je opravdu ke štěstí potřeba, ale k tomu si nemůžete poručit. V této otázce tedy dělám několik věcí. Jsem pesimista. Asi ze strachu ze zklamání. Ale nevzdávám se. Když jsem dělal maturitu, nevěřil jsem si. Říkal jsem, že není možný, abych ji udělal na poprvé, určitě něco zkazím nebo budu mít smůlu. Někdo říká, že to je potom jasný, že to neudělám, když to vzdám hned na začátku, jenže já to tím nevzdávám. Učil jsem se a nic jsem nepodcenil. Přestože pochybuji o úspěchu, udělám pro něj maximum. Maturitu jsem neudělal z jednoho předmětu. Z praktické části, která šla hůř ovlivnit, než ta ústní, tam člověk aspoň věděl konkrétní otázky. Tento týden jsem ji opakoval a výsledky ještě nevím.

Ten, kdo je aktivní, komunikativní s optimistickým přístupem, mívá šťastnější život, ale není to tak dlouho, kdy jsem poznal člověka, který mi ukázal úplně jiný "typ" lidské povahy. Totiž člověka, který nechce být šťastný. S tímto člověkem jsem měl hodně blízký vztah a když něco moc dlouho "klapalo", začal se chovat zvláštně, pro mě nepochopitelně. Začal mít pochybnosti, něco se mu najednou nezdálo. Jakoby ta osoba začala hledat problémy, protože se vše zdálo až moc dokonalé. A kdo hledá, najde. Najednou vznikla hádka, většinou kvůli blbostem, paranoidním prkotinám. Ta holka prostě neuměla být šťastná. Jeden den s ní si člověk myslel, jak je vše v pohodě a zítra ráno bylo vše úplně naopak a špatně. Pak se vše zase uklidnilo, ale jen na určitou dobu. A takhle to chodilo pořád…a vlastně chodí dodnes. Ona je sama sobě nepřítelem.
Zajímavé na tomto případu je, že ho vidím i v sobě. Dřív jsem chtěl přítelkyni, se kterou bych si dokonale rozuměl a vše by bylo prostě super, ale když nad tím někdy tak přemýšlím….nebyl bych asi šťastný. Nevím proč. Možná se mýlím. Sám nevím, jak bych se choval, kdybych zažil "opravdovou lásku". Každý hlubší vztah mě změnil, nebylo jich moc, ale každý ve mně zanechal určitou stopu.
Zabrousil jsem moc daleko, snad článek bude aspoň Vám dávat nějaký smysl.

Notre Dame and lighthouses

3. září 2009 v 17:03 | Deviant artists |  Obrázky
Kdo umí hledat a má trochu té trpělivosti, dokáže na DeviantArt.com najít vždy něco, co mu přesně padne do noty. V dnešním "fotočlánku" mají hlavní roli romantické stavby ve spojení s digitálním uměním. Katedrála Notre Dame je opravdu vděčný objekt podobných fotografií a majáky? Tak ty jsou pro mě jedním z nejzajímavějších staveb vůbec. Osaměle stojí na útesech a zachraňují životy. Trochu romanticky nadsazené, ale to nci nemění na jejich jedinečnosti. A na konec fotka, která má prostě "atmosféru".

Notre_Dame__Our_Lady_by_metalaxxe

Notre_Dame_by_dogeatdog5

Lighthouse_by_Dynnnad
Tohle jako jediný není obrázek z DeviantArt, ale z plánované počítačové hry. Ale do této rubriky také zapadá. Škoda jen, že není podle skutečnosti. (Chtěl bych, třeba jen na jeden víkend, bydlet v té chajdě hned za majákem.)
Walk_along_the_coast_by_DarkMetaphor

Early_Morning_II_by_utopic_man

Simon´s cat

1. září 2009 v 21:44 | SiriusNoir |  Nepopsatelné
Mám dobrou náladu. Divíte se? To se Vám nedivím :) Většinou začnu psát nějaký nový článek hned potom, co mě něco nebo někdo vytočí. Teď je tomu právě naopak. Stačí mít plný žalůdek, poslechnout si svižnou písničku a přečíst hezký komentář a už je tu dobrá nálada.
Každý, kdo na mém blogu není poprvé asi ví, že zvířata mám často mnohem raději, než lidi. O čem jsem se ale tuším ani nezmínil, jsou kočky. Už od mala u nás doma vždy pobíhala čtyřnohá chlupatá koule s připitomělým výrazem. Teď máme bílého (už trochu zažloutlého:)) britského kocourka jménem Mickey/Miki. Znamená pro mě hodně. Sice pořád jen spí, otravuje a všude se motá, ale taky tu je vždycky, když člověk potřebuje nebo chce mít prostě někoho u sebe. Když mi je smutno, můžu jít do obýváku, on tam bude ležet na svojí dece a mžourat očima. Můžu ho vzít kdykoliv do náruče nebo si jen sednout k němu, hladit ho a poslouchat, jak spokojeně přede. Jako kamarád je k nezaplacení. Nedávno jsem viděl na youtube vtipné kreslené video, které je opravdu povedené. Každému, kdo má byť sebemíň rád kočky, se musí líbit. Přeju hezkou podívanou.Dlouhá cesta

1. září 2009 v 9:34 | SiriusNoir |  Obrázky
Člověka vždy přitahovalo něco nového, neznámého a dobrodružného. Když se vydáte po cestě k lásce, nikdy nevíte, co vás na ni čeká. Vlastně nevíte vůbec nic. I proto ji vyhledáváme. Nikdy nevíte jak dlouhá bude, jestli z ní bude nekončící vztah nebo během pár kroků zabředne do stereotypních kolejí.

Train by Hypoxiaicon

Bez čeho se ale určitě neobejdete, je štěstí. Možná budete roky bloudit temnými kolejemi. Ale taky na vás může hned za prvním lesíkem vykouknout duha, znamení šťěstí. Často to bývá jen shoda náhod, co nám přinese to, po čem jsme doposud usilovně a neúspěšně pátrali.

Glimmer_of_Hope_by_elgarbo

Vše může vyjít a vy najdete toho výjimečného člověka, s kterým můžete třeba jen beze slova sledovat západ slunce a přitom se bavit jako nikdy v životě. Jediný vzájemný pohled vám vynahradí všechny sny i strastiplnou cestu.


Dark_Lovers_by_SubterfugeMalaises

Pokud opravdu potkáte osobu, se kterou se i ten nejvšednější okamžik promění v nezapomenutelný zážitek, máte vyhráno.

____b_r_e_a_t_h_e_____by_utopic_man


Bohužel vám ale nikdo nezaručí, že zrovna vy najdete cíl této cesty. Hranice mezi štěstím a zklamáním je velmi tenká. Proto si važte toho, co máte, nikdy nevíte, kdy nastane nečekaný obrat. A vy ostatní se nevzdávejte, někdy jste svému cíli mnohem blíž, než si dokážete přiznat.

Disillusion_Wallpaper_by_Renfi