Březen 2011

Finland

7. března 2011 v 18:22 | Pajunen |  Obrázky
Všechny fotky jsou dílem Devianta Pajunena - http://pajunen.deviantart.com/gallery/

winter_night_windmill_by_pajunen-d34hc7k
Baltic_Sea_Lighthouse_by_Pajunen


Old_man_on_the_pier_by_Pajunen


SiriusNoir a lá filosof - Necitáty III.

5. března 2011 v 0:05 | SiriusNoir |  O mě

"Byl tam z přirozené touhy člověka zdržovat se tam, kde pochovali kus svého srdce."


Tahle věta mi je hodně blízká. Jednou jsem se procházel místy, které mám spojené s výjimečnými šťastnými okamžiky. Výhled na město, vlčák naproti, ošoupané zvonky a pomalované staré zdi, to všechno mi připomíná kus života. Minulost, na kterou člověk v těžkých chvílích rád nostalgicky vzpomíná. Tentokrát ale něco bylo jinak. Na čerstvě bílých zdech nikde ani památky po grafitech nebo vyrytých nápisech, které je dřív "zdobily". S nově opravenou zdí jakoby se vytratil kus mě a mých zážitků.


"Byla nejkrásnější, noc jakou si lze představit, měsíc zapadl a hvězdy zářily živěji a jasněji na temně azurovém nebi. Ani nejmenší vánek nepohnul listím stromů, vzduch byl vlahý a provoněný.
Opírala se o loket a hleděla na oblohu. Sklonil jsem se vedle ní a pozoroval jsem ji, jak sní. Za chvíli jsem sám zvedl oči k obloze. Oba nás opájela melancholická rozkoš. vdechovali jsme společně vlahé výpary, vystupující z habrového porostu, sledovali jsme v dalekém prostoru poslední bledě bílý zásvit, jejž měsíc vlekl za sebou, když klesal za černou hradbu kaštanů. Vzpomněl jsem si na den, kdy jsem hleděl s beznadějí na nesmírnou prázdnotu té krásné oblohy. Při této vzpomínce jsem se zachvěl;jak se to teď všechno zaplnilo! Cítil jsem, jak mi v srdci zaznívá hymnus díků a jak se naše láska vznáší k Bohu. Objal jsem svou drahou milenku kolem pasu, něžně ke mně otočila hlavu - oči měla plné slz. její tělo se prohnulo jako stéblo rákosu, její pootevřené rty přilnuly k mým a vesmír byl zapomenut." ( Alfred de Musset Zpověď dítěte svého věku )


"A vesmír byl zapomenut." Všechny okolnosti, maličkosti i celý svět kolem je bezvýznamný když člověk drží v obětí milovanou bytost.


"Rather than love, than money, than faith, than fame, than fairness, give me truth." - ( Film Útěk do divočiny ( Into the wild) .)
"Raději než lásku, peníze, víru, slávu, spravedlnost, raději mi dejte pravdu."


Citát může skrývat hodně, nechám na Vaší představivosti.


 "Nemá smysl zaobírat se smrtí dřív, než skončí život."
 
 Trocha optimismu na závěr. Se smrtí se každý někdy v životě dostane do styku. Nemá ale smysl nad ní příliš hloubat. Co bude potom, půjdu do nebe nebo se převtělím do jiného živočicha? Důležité je žít život tak, aby si každý před příchodem smrťáka mohl říct "Žil jsem svůj život dobře."