Listopad 2011

Žij s námi, sám zemřeš

21. listopadu 2011 v 18:27 | SiriusNoir |  O mě

Ležel jsem v posteli a nějak nemohl usnout. Hlavou se mi honil roj myšlenek, z nichž některé začaly štípat. Od té doby, kdy jsem se jako malý dozvěděl, že jednoho dne zemřu a už nikdy se mezi živé nevrátím, jsem několikrát nad smrtí přemýšlel. Jímala mě strašná hrůza při představě "nekonečného ničeho". V dětských letech jsem utekl k rodičům do postele a tam po chvilce v klidu usnul.

Teď už jsem se nikam schovat nemohl. Kupodivu jsem ale také zjistil, že se už smrti nebojím tolik jako dřív. Mám dokonce jedno heslo, které rád opakuji: "Nemá smysl dělat si starosti se smrtí dřív, než opravdu přijde. A až přijde, už mi to bude jedno." Ve skutečnosti se smrti bojím, jen si to nepřipouštím. Někdo si vybere víru v jednu z naivních, ale jednoduše příjemných teorií jako je posmrtný život v nebi nebo reinkarnace. Síla vlastní víry je obrovská, ale já nemám žaludek na to, uspokojovat se krásnou lží. Až zemřu, nebude to nic příjemného. Budu na dně se zdravím, psychicky i fyzicky vyčerpaný zbytek člověka ležící na nepohodlné posteli místní nemocnice. Možná se utopím, zlomím si vaz, uhořím nebo se udusím kouřem, každopádně to nebude nic pěkného, ani příjemného. A co je nejhorší, budu na to sám. Budou se mi snažit pomoct, ale marně. Bolest, beznaděj i bezmocné lapání po dechu si "vyžeru" sám. To vše se jednou bezesporu stane a já jsem na to připravený. Co je tedy pointou v mém depresivně pesimistickém zamyšlení? Smrt je náš nevyhnutelný osud, jediná jistota, vše ostatní je otevřené. V celém dlouhém životě netušíme, co se může přihodit, proto se může stát cokoliv. A tentokrát v tom nejsme sami. Můžeme se smát kamarádově vtipu, radovat se z maličkostí, spokojeně odpočívat ruku v ruce s milovaným člověkem a těšit se z úsměvů ostatních.

Smiřte se se smrtí a nikdy nepřestávejte žít.

Hunting_game_by_Pixx_73

Chytré umění

19. listopadu 2011 v 10:18 | Deviant Art |  Obrázky
Ze všech druhů umění od fotografií přírody a tajemných míst až po abstraktní obrazy obdivuji nejvíc to, které "dokáže mluvit beze slov". Může sem patřit i hudba vyvolávající bouři emocí a myšlenek, ale dnes mám konkrétně na mysli fotografie či obrazy, které kromě toho, že dobře vypadají, potřebují i trochu toho zamyšlení. Doufám, že podobných článků budu přidávat víc, dnes je na pořadu dne kritika ženské marnivosti a nezdravého životního stylu i zamyšlení nad koncem života nebo otázkou (ne) svobody.

wffs_by_aneska123-d41j06l


Easy_choice_by_tamnesam


Smoking kills. by Uribaani


the_doors_by_kleemass-d41tukd


sos_liberty_by_cetrobo-d4eq5iu


oldman_by_kleemass-d3l5owu


Traditional art

19. listopadu 2011 v 9:59 | Deviant Art |  Obrázky
pencil_vs_camera___57_by_benheine-d4eu570


lines_hold_the_memories_by_agnes_cecile-d38y67i


nell__acqua_e_nella_nebbia_by_agnes_cecile-d3dqwgf


drip_drip__by_peanuttothebutter-d2zrzd1


when_art_comes_to_life_by_two_tickets-d4f0ndc