Květen 2012

Deviant Art mix

16. května 2012 v 20:55 | DeviantArt.com |  Obrázky
.It's Just a Game! Ibrahim AlRabeh

.perfect_girls_aren__t_real_by_shj_soul-d4ydx8x Dokonalé ženy neexistují! Buďte rádi!

.lose_control_by_eliseenchanted-d4bdn4w Pěkně zpracovaný vtípek pro anglicky mluvící.

.life_cycle_by_ekbs-d2m4rde

.hello by shikhei goh

Holotropní dýchání

13. května 2012 v 12:52 | SiriusNoir |  Psychologie, sny a láska

Na přednášce psychologie padla zmínka o Holotropním dýchání. Nikdy dřív jsem o něčem podobném neslyšel, zaujalo mě to a když jsem měl přístup k internetu, zjistil jsem si, o co vlastně jde.Jedná se o metodu transpersonální psychologie, která využívá zrychlené dýchání a vhodnou hudbu k navození změněných stavů vědomí. V nich má docházet k uvolňování blokovaných pocitů a emocí, nahlédnutí hluboko do svého nitra, znovuprožití určitých životních traumatizujících okamžiků, což by mělo vést k lepšímu porozumění našemu já. Holotropní dýchání je chápáno jako technika určitého sebepoznání a vychází z předpokladu léčivého potenciálu mimořádných stavů vědomí - samo tělo má v sobě ukryté prostředky vlastní léčby a ty je třeba aktivovat.Existují dva pohledy na tuto zvláštní metodu. Jedni si ji nemohou vynachválit, říkají, že jim pravidelné skupinové terapie změnily život a pomohly vypořádat se s těžkými životními situacemi. Jiní už tak nadšení nejsou. Někteří mají velmi negativní zkušenosti s terapií, která jim místo pomoci naopak stav ještě zhoršila. Holotropní dýchání často provází svalové napětí, křeče, bolesti hlavy, nevolnost nebo zvracení ( bere se jako očistná součást procesu ). Část lékařské veřejnosti vidí nebezpečí v možnosti negativního vlivu na mozkové buňky v důsledku překysličení mozku.Přes výčet kritiky holotropního dýchání jsem se dostal ke klubu kritiků Sisyfos, který udělil Stanislavu Grofovi, zakladateli této metody, anti-cenu bronzový Bludný balvan ( Blb ) za "přetavení šamanských praktik hyperventilace ( hluboké dýchání ) do tak zvaného holotropního dýchání, skrze něž lze způsobit v mozku chemickou bouři a navodit tak přiotrávenému mimořádné pocity a zážitky." O této zvláštní skupině a jejich ocenění ale až v příštím článku.

zdroje: http://cs.wikipedia.org/wiki/Holotropn%C3%AD_d%C3%BDch%C3%A1n%C3%AD
http://www.holos.cz/cs/pracoviste/holos-centrum/holotropni-dychani.html
http://www.centrum-nesmen.cz/nesmen-holotropni-dychani.html

V nesnázích

5. května 2012 v 19:58 | SiriusNoir |  Povídky

Už se smrákalo, když šel Adam z práce domů a uslyšel slabý výkřik. Na chvilku se zastavil a zaraženě poslouchal, odkud zvuk vyšel. Po chvilce ticha usoudil, že to bylo nejspíš jen dítě někoho z baráku, kolem kterého šel.
Po několika krocích se ozval už zřetelný ženský výkřik.
Adam přešel ulici směrem pryč od míst, odkud zvuky vycházely. "Nebudu se do ničeho míchat. Už tak mám svých problémů nad hlavu. Beztak je to jen nějaká opilá šlapka," omlouval v duchu svou zbabělost.
Výkřiky zesílily a volání o pomoc znělo tak zoufale, že nebylo pochyb o tom, že se v uličce za rohem neděje nic pěkného. To už nevydrželo ani Adamovo svědomí, zaklel několik sprostých slov a během chvilky se dostal na roh slabě osvětlené uličky. Na jejím tmavém konci se tlustý a notně opilý muž snažil všemožně dostat mladé dívce pod sukni. Dívka se bránila, jak mohla, ale přes násilníkovy silné ruce a tlusté břicho se nemohla dostat pryč.
"Koukej ji pustit!" zařval Adam.
Překvapený muž otočil svůj námahou a vzrušením zrudlý obličej na vetřelce, který mu kazí zábavu, a kolébavě se k němu rozeběhl. Adam stihl rychle zareagovat a před funící hromadou sádla včas uskočil. Násilník takové štěstí neměl, nedokázal zabrzdit dost rychle a vběhl přímo pod kola projíždějícímu autu.
Z černého mercedesu vystoupil muž a žena.
"Do prdele, můj nárazník! Je celej promáčklej! A to světlo jsem zrovna před měsícem vyměňoval!" vztekoval se chlap v kvádru nad rozbitým autem. Nejspíš by si ani nevšiml, že pod koly leží člověk, kdyby jeho žena nezačala hystericky ječet. "Kamile, vždyť tys ho zabil! Já ti říkala, ať si toho dalšího panáka nedáváš, teď půjdeš zase do vězení!"
"Já jel pomalu, to tlustý prase mi tam vletělo samo! A nekecej a nasedej, mizíme, než tu budou chlupatý!"
Oba zase nastoupili a rychle odjeli.
Zatímco se ti dva hádali, přepadená dívka přiběhla k zraněnému.
"Vláďo, no tak Vláďo, prober se, co je ti? Teď nesmíš umřít, co já budu bez tebe dělat!" hladila ho po tlustých tvářích a z očí jí vyhrkly slzy.
"Vy vrahu!" otočila se k Adamovi, který právě vytáčel číslo záchranky. "Co jsme vám proboha udělali?! Jestli se mu stalo něco vážnýho, tak si to pořádně odskáčete!"
"Ale … vždyť já vám chtěl jen pomoct" zakoktal se dopálený Adam.
"Pomoct?! Pomoct?! Strčit nevinnýho člověka pod auto je u vás pomoc? Starejte se radši o sebe a ostatní nechte žít!"