Září 2012

Šťastný člověk

29. září 2012 v 22:02 | youtube.com |  Nepopsatelné
Většinou nezveřejňuji příspěvky, které mají za cíl dojmout, ale na youtube jsem narazil na člověka, který je krásným příkladem, jak nejsou ke štěstí důležité věci na povrchu, ale ty, které vycházejí zevnitř. Optimismus a chuť do života dokáží zajistit spokojenost i těm, kterým okolnosti už od narození nehrají přímo do karet. Moc se mi líbí ta metafora, že končetiny člověku nejsou k ničemu, když to nejcennější se stejně uchopit nedá :-).


http://www.youtube.com/watch?v=SrUpVpFE2-w&feature=related


SiriusNoir a lá filosof - Necitáty IV

9. září 2012 v 20:12 | SiriusNoir |  O mě

"Nepracujte, bavte se!"


Tento nápis se nachází v šatně divadla FX Šaldy v Liberci. Považuju ho za dost výstižný. Když člověk nedělá své zaměstnání zároveň sám sobě pro radost, je to jako by vyhazoval třetinu svého života do kanálu."Přítomné ženy nebyly krásné, ani ošklivé a nevypadaly staře, ani mladě, ale zdály se dobrosrdečné, takže mě všechny zajímaly."


Citát Giacoma Casanovy z knihy Historie mého života. Ten člověk přišel na to, co je na opačném pohlaví opravdu důležité a co ne. Není divu, že je považován za synonymum úspěšného svůdníka.


"Všichni chlapi jsou hezký, když nejsou ožralí!"


Hláška jedné z klientek, čtyřicetileté ženy s lehkým mentálním postižením.Jen pro zajímavost, má oblíbená hláška je "Každá žena je krásná, když se usměje".


A na konec jeden filosofický z vážného tématu.


Filosof Michal Hauser ve svém "Jídlo jako ztracený výbuch života" tvrdí, že: "Hlavním problémem současné spotřební společnosti je fakt, že po nasycení již nepřichází slast."