Říjen 2012

Ten nejsilnější

23. října 2012 v 21:59 | SiriusNoir |  Nepopsatelné


Představte si člověka, který není hezký, bohatý, ani chytrý. V životě si nevydělal ani korunu, ale po vás peníze neustále požaduje. Navíc se vám těžko poštěstí, že byste si s ním rozumně popovídali o tématech, které vás zajímají. Naopak, nepochopí žádnou hlubší myšlenku, natož váš smysl pro humor nebo ironii. Často vás nechápe a pořád dokola se ptá na blbé otázky a dožaduje se vysvětlení toho, co všichni už dávno chápou. Je to nemehlo, které neumí pořádně používat ani vlastní nohy, často padá a potom křičí tak dlouho, dokud se neslitujete a pomůžete mu zase vstát. Nejspíš už asi tušíte, o kom mluvím. V životě nic nedokázal, jeho největším úspěchem jsou věci pro vás tak samozřejmé, že si ani neuvědomujete, že je každý den děláte. Vždy jsem odsuzoval násilí na ženách, a proto si i na konec nechávám to nejhorší. Tento člověk působil opakovaně fyzickou bolest ženě, kterou máte rádi, možná dokonce milujete a jednou ji dokonce přivedl na samý pokraj mezi životem a smrtí.

Tak co říkáte? Myslíte, že byste s podobným individuem vydrželi strávit několik minut? A co když vám řeknu, že dokonce existují lidé, kteří s někým podobným dobrovolně tráví hodiny, dny, ba dokonce celé roky!? Někteří jedinci pro ně dokonce dělají vše možné jen, aby tito tvorové byli šťastní. Dávají jim peníze, starají se o ně a, co je šokující ze všeho nejvíc, mají je rádi, milují je!

Tuhle kravinku jsem napsal po úvahách o tom, jak je rodičovská láska tím nejčistším a zároveň nejsilnějším citem, jakého je člověk schopen. :) Není založena na povrchnosti, prospěchářství nebo sympatiích. Jde jednoduše o to být šťastným díky štěstí jiného člověka. Rodiče se radují z maličkostí a drobných úspěchů svých ratolestí jako by to byly jejich vlastní výhry. Na tomto bojišti života vítězí ochranitelský pud ( s dřívější spoluprácí s rozmožovacím ) nad vlastním egem a sobectvím.